Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Strikers Girls Cricket League - 12 & Under - Central
Round 2 - Fri 30 Oct 2020 (5:30PM)
FulhamvGrange
Venue: Collins Reserve (Oval 1)Match ID: 3575761
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Kookaburra Sports A1 Premier Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
ReynellavGrange
Venue: Reynella OvalMatch ID: 3455056
Umpires: Umpire1: Wayne Graham  Umpire2: Peter Waites  
Scorers:  Not specified
Hague, Jonathon
Middleton, Todd
Gabb, Richard
Hehner, Matthew
Pannach, Cameron
Turner, Nathan
Wright, Jordan
Golding, Joshua W
Niederer, Joshua R
Shaw, Jake
Newell, Shaun
 
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool A
Round 3 - Fri 30 Oct 2020 (5:00PM)
Port Districts BlackvGrange Red
Venue: Largs Reserve (Main Oval)Match ID: 3496684
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool A
Round 3 - Fri 30 Oct 2020 (5:00PM)
Grange GreenvGrange Gold
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool A
Round 3 - Fri 30 Oct 2020 (5:00PM)
Grange GreenvGrange Gold
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool B
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
FulhamvGrange Blue
Venue: Kidman Park Primary SchoolMatch ID: 3496600
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool B
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Adelaide LutheranvGrange White
Venue: Park 21 (South Oval)Match ID: 3496601
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 10 Pool B
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Grange BlackvPort Districts Yellow
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 12 Pool B
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Flinders Park BluevGrange Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Humphreys, Deagan (c)
Wallace, Sebastian
Williams, Mitchell
Wooldridge, Jaiden
Barone, Lara
Kewlani, Daksh
Winfield, Lachlan
Knutson, Espen
Ormsby, Maxwell
 
Coach:  Ormsby, David
 
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 12 Pool B
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Plympton Footballers BlackvGrange Green
Venue: Marion Primary SchoolMatch ID: 3496454
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
SA Veterans Cricket Association - SAVCA Over 50's
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (12:30PM)
Yorke PeninsuladefGrange
Venue: Moonta OvalMatch ID: 3559288
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Rose, Matthew
Ward, Chris (c)
Mill, Andrew
Westlake, Des
Smith, Scott
Williams, Sean
Ackland, Brendan
Chapman, Chris
Shearer, Craig R
Garrad, Brenton (+)
Seddon, Mark
 
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 12 Pool A
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Grange WhitevPlympton Footballers Red
Venue: Mitchell OvalMatch ID: 3496520
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wilson, Noah
Butcher, Noah
Devine, Jonathan
Ingram, Hunter T
Brunton, Aaron
Gray, Charlie
Smith, Harry (c)
Modra, William
 
Coach:  Modra, P C
 
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 12 Pool A
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Grange GoldvFlinders Park Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Western Suburbs Junior Cricket Association - WSJCA: Under 14
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
GrangevFulham White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Rayner, William
Mickan, Fletcher
Rawlings, Archie
Stephens, Harvey
Barratt, Levi
Kirkland, Tyson
Thurstans, Darcy
Jeffries, Hugh
Turner, James
Smyth, Riley J
Molzer, Boston
 
Coach:  Rayner, Leon
Adelaide Turf Cricket Association - B1 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
GrangevFulham
Venue: Grange Oval (Grange Oval - #1)Match ID: 3456168
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - C2 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
GrangevIngle Farm
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 3
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
SPOCvGrange
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Bradshaw, Rob
Phillips, Bradley L (+)
HILLIER, SAM
Roberts, Josh
Moorthy, Guru
Algie, Alexander T
Crouch, Angus G
Davies, James (c)
Mason, Christian I
Minicozzi, Luc
Cane, Thomas
 
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 7
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
MarionvGrange
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 2)Match ID: 3455935
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 18 Division 1
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
ModburyvGrange
Venue: Modbury OvalMatch ID: 3496074
Umpires: Umpire1: Michael Vogt  
Scorers:  Not specified
Sims-McLaren, Jayden
Braendler, Angus
Latham, Tyler (c) (+)
Appleton, Benjamin L
McPherson, Angus
Doley, Booth M
Gupta, Daksh
Kerr, Ty
Kerr, Cameron
Baxter, Kyle
Elphick, Liam
Radan, William
 
Coach:  Claessen-Smith, Tanner
 
Wells, Lucas M
Walshaw, Hudson
Walshaw, Declan
Westland, Jack
Connors, Liam
Baldwin, Caleb
Phillips, Jacob
Phillips, Brodie
Edmunds, Charlie M (+)
Edmunds, Luke P
Burt, Jesse
Burt, Kobe
 
Coach:  Walshaw, Jason P
Team Manager:  Edmunds, Marty
Adelaide Turf Cricket Association - Under 16 Division 1 (Standard Rules)
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
GrangevGlenunga (1)
Venue: Grange Oval (Grange Oval - #1)Match ID: 3495956
Umpires: Umpire1: Michael Harvey  
Scorers:  Not specified
Krauss, William
Crotty, Zachary J
Richardson, Jack F (+)
Sweeney, Hayden
Cooper, Mitchell
Garuccio, Peter
Farr, David
McInerney, Bud (c)
Zienkiewicz, Stefan
Niemann, Izaac J
Higgs, Thomas
 
Coach:  Sweeney, Wayne
 
Matchett, Jack S
McVann, Sebastian S
Milne, Charles R
Orchard, Harry
Stapleton, Riley
Parsons, Oliver
Goold, Henry
Woods, Thomas
mehra, veer (c)
Sun, Kevin
Yoheshwaran, Sanjeyan
Braun, Thomas
 
Coach:  Adams, Anthony G
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 1 Group 6
Round 1 - Sat 10 Oct 2020 (1:00PM)
Grange (1)vSPOC
Venue: Grange Oval (Grange Oval - #1)Match ID: 3474884
Umpires: Umpire1: James Cushway  Umpire2: Timothy Hart  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 2 Group 2
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Gepps Cross (2)defGrange (3)
Venue: Duncan Fraser Reserve (Oval 2)Match ID: 3476525
Umpires: Umpire1: Peter Schumacher  
Scorers:  Not specified
Patel, Ravi (+)
DESAI, MIRAJ
Patel, Jigar
Patel, Ashish
Wickramasinghe, Asanka
Gondaliya, Dipesh
Patel, Pratik K
singh, kanwaljit
bhardwaj, karan
De Silva, Chamara
Duwage, Shayam
 
Coach:  March, Daniel B
 
Perkins, Leigh
Abbot, Jed J
Bannerman, Greg
Cooper, Graeme N
Smith, Reuben G
Sweeney, Wayne
Thompson, Nigel J
Critchley, Damian (c)
Whillas, Colin (+)
Hann, Mitchell
Clavell, Benjamin
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 2 Group 4
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
PAOC (2)defGrange (2)
Venue: Park 9Match ID: 3476537
Umpires: Umpire1: Chris Whibley  
Scorers:  Not specified
Pritchard, Cameron P (+)
Van Dissel, William A (c)
Sharma, Abhishek
Sanders, Sam G
Kildea, Matthew J
Richards, Aaron W
Greber, Joshua A
Brown, David J
Branford, Gary J
Linke, William
Ottanelli, Stephen H
 
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 3 Group 1
Round 2 - Tue 27 Oct 2020 (4:40PM)
Woodville South (3)def byGrange (4)
Venue: Ledger ReserveMatch ID: 3476642
Umpires: Umpire1: Greg Radloff  Umpire2: Malcolm Green  
Scorers:  Not specified
Singh, Hardeep
Singh, Gurender
Athwal, Harmendar S
SINGH, Gurjinder
Athwal, Virender S
singh, sahilpreet
Singh Sabby, Sarbjeet
Dhillon, Sandeep
Soodan, Jeet
Tahli, Sarbjit
 
Burt, Kobe
Edmunds, Luke P
Walshaw, Hudson
Baldwin, Caleb
Edmunds, Charlie M (+)
Burt, Jesse
Westland, Jack
Rothall, Jamie (c)
Niemann, Izaac J
Connors, Liam
Phillips, Brodie